Освітньо-наукову програму «Історія» акредитовано

17 травня 2022 р. на засіданні Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) було ухвалено рішення про акредитацію у КПІ ім. Ігоря Сікорського освітньо-наукової програми (ОНП) «Історія» третього рівня вищої освіти (доктор філософії) за спеціальністю 032 «Історія та археологія» терміном на п’ять років. Підготовка здобувачів за цією ОНП в університеті забезпечується кафедрою історії факультету соціології і права, а гарантом програми є завідувач кафедри – д.і.н., проф. Костилєва С.О.

Кафедра історії має багаторічний досвід підготовки кандидатів та докторів історичних наук. У 2016 р. кафедра історії почала підготовку докторів філософії (PhD) за спеціальністю 032 «Історія та археологія». Колектив кафедри історії забезпечував внутрішню якість освітньої програми та почав посилену підготовку до її акредитації НАЗЯВО. Було створено проєктну групу на чолі з гарантом програми, оновлювалася структура й зміст освітніх компонентів, удосконалювалося навчально-методичне забезпечення, опрацьовувалися нормативні документи, готувалися відомості про самооцінювання освітньої програми. Під час формулювання цілей та програмних результатів навчання кафедра історії дослухалася до пропозицій зацікавлених сторін (англ. stakeholders) та консультувалася з представниками наукових й освітніх установ з якими КПІ ім. Ігоря Сікорського має договори про партнерство. Протягом останніх років кафедра історії оновила власні вебресурси, а також подбала про цифрову й інформаційну підтримку освітнього процесу. Було створено ряд навчальних курсів на платформі дистанційного навчання «Сікорський». Науково-педагогічні працівники кафедри історії пройшли підвищення кваліфікації та стажування, що сприяло підвищенню їх професійного рівня.

Наприкінці січня 2022 р. експертна група НАЗЯВО провела акредитаційну експертизу ОНП. Члени експертної групи оглянули матеріально-технічну базу, опрацювали відповідні документи, провели низку відеоконференцій з керівництвом, адміністративним персоналом КПІ ім. Ігоря Сікорського, гарантом ОНП «Історія», науково-педагогічними працівники, які безпосередньо викладають на програмі, здобувачами вищої освіти третього рівня вищої освіти, представниками студентського самоврядування, Наукового товариства студентів та аспірантів, Ради молодих вчених, роботодавцями та усіма охочими учасники освітнього процесу. Далі акредитаційна справа розглядалася Галузою експертною радою, яка надала остаточну рекомендацію НАЗЯВО щодо акредитації ОНП «Історія».

Кафедра історії висловлює вдячність професорсько-викладацькому складу, співробітникам структурних підрозділів університету, всім зацікавленим особам, які були залучені до організації й реалізації освітнього процесу та підготовки й проведення акредитації, а також членам експертної групи НАЗЯВО, які дали поради щодо подальшого вдосконалення ОНП. Будемо докладати зусиль для того, щоб реалізувати на практиці рекомендації та надалі забезпечувати високу якість освітнього процесу.