Виставка «Красуня з вежі» у музеї «Свята Софія»

У музеї «Свята Софія» до 28 лютого 2022 триватиме виставка «Красуня з вежі». За задумом провідного наукового співробітника Національного заповідника «Софія Київська» к. і. н. Ігоря Нетудихаткіна, в музеї «Свята Софія» відкрилася виставка «Красуня з вежі», присвячена святій великомучениці Варварі, мощі якої здавна приваблюють до Києва численних прочан.

Відвідувачі можуть ознайомитися з 11 іконами угодниці (XVIII–XIX ст.) з різних регіонів України. 10 із них надав музей «Духовні скарби України» (м. Київ), ще одна, з часточкою мощей, як і хрест-енколпіон із часточкою мощей, надійшла з фондів Меморіального музею Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана). Окрім того, серед експонатів є пов’язані з шануванням і переосмисленням образу великомучениці видання, серед яких стародруки з фондів Національного заповідника «Софія Київська» та Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського. Доцент кафедри історії д. і. н. А. А. Кізлова надала на виставку зі своєї приватної колекції паломницькі “святощі” – хрестик і перстеники, освячені на межі ХІХ–ХХ ст. у гробниці святої Варвари (на той час розміщеній у Михайлівському Золотоверхому монастирі), а також зразки типових дрібних молитовних дарів від вірян до прославленої як чудотворна святині.

Виставку пристосовано і до інтересів наймолодших відвідувачів, для котрих зокрема створено тематичну дитячу зону.

Автор: Антоніна Кізлова

Джерело фото: https://www.facebook.com/igor.hatkin/posts/1989221264592990