Доцент кафедри історії Антоніна Кізлова взяла участь у всеукраїнській науковій конференції

5 жовтня 2022 р. доцент кафедри історії, д. і. н. Антоніна Кізлова з доповіддю на тему «Муровані барокові пам’ятки Наддніпрянщини, Сіверщини та Слобожанщини в шкільних підручниках з історії України 2021 р.» взяла участь у ХХХІ всеукраїнській науковій конференції «Нові дослідження пам’яток козацької доби в Україні», котра проводилась онлайн на базі Ніжинського краєзнавчого музею імені Івана Спаського та Прилуцького краєзнавчого музею ім. В. І. Маслова. Також організаторами були управління культури і туризму Ніжинської міської ради, відділ культури і туризму Прилуцької міської ради, Інститут мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України та Історико-культурна асоціація «Україна – Туреччина».

На конференцію було зареєстровано 48 (із них виголошено й обговорено 19) доповідей за такими напрямами «Історико-краєзнавчі дослідження пам’яток пізнього середньовіччя», «Дослідження пам’яток археології козацької доби», «Тюркологічні дослідження», «Писемні джерела та історіографія вивчення пам’яток українського козацтва». Долучились учасники, афілійовані в таких містах: Дніпро, Запоріжжя, Канів, Київ, Кишинів, Луцьк, Львів, Миколаїв, Ніжин, Нікополь, Переяслав, Прилуки, Ромни, Чернігів, Харків.

Окрім доповідей і їх обговорення учасники конференції отримали нагоду переглянути результати реалізації грантового проекту Прилуцького краєзнавчого музею ім. В. І. Маслова в партнерстві з БО «Мистецькі барви» – «Віртуальний тур втраченою прилуцькою фортецею XVII–ХІХ ст.».

Антоніна Кізлова.