Тематичний семінар присвячений вшануванню пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу

В Україні 18 травня є Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Студентський гурток кафедри історії вирішив долучитися до тематичних заходів та провів зі студентами семінар щодо трагічний подій, пов’язаних з геноцидом кримськотатарського народу. На початку засідання викладачі нагадали присутнім студентам про насильницьку депортацію кримських татар у травні 1944 р., важкі умови перевезення депортованих та складнощі адаптації новоприбулих. Було відзначено, що кримські татари перебуваючи у засланні не втрачали надій повернутися на історичну батьківщину та прагнули переїхати назад до Криму.

Учасники засідання переглянули документальне відео, яке містило усні свідчення очевидців трагічних подій. Основну увагу приділи обговоренню питання. Студенти висловили власні міркування стосовно трагічних подій, які спіткали кримськотатарський народ, обговорили державну політику пам’яті та заходи вшанування жертв депортації кримськотатарського народу. Згадали також про депортацію з Криму болгар, вірмен, греків.

Прийшли до висновку, що державі слід надалі продовжувати на загальнонаціональному рівні вшановувати пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу.

Студентський гурток «Клуб шанувальників історії»