Спеціальність 032 Історія та археологія
 
Студентські семінари з історії Фінляндії та українсько-фінських відносин

Студентські семінари з історії Фінляндії та українсько-фінських відносин

Протягом останніх декількох років старший викладач кафедри історії В. Ю. Бузань та директор навчальних програм Центру міжнародної освіти, президент товариства «Україна-Фінляндія», професор Б. А. Циганок організовують у КПІ ім. Ігоря Сікорського заходи присвячені історії Фінляндії та українсько-фінським відносинам.

7 грудня 2017 р. у КПІ ім. Ігоря Сікорського з нагоди 100-річчя проголошення незалежності Фінляндії відбувся круглий стіл. Виголошені на ньому доповіді були присвячені проголошенню незалежності Фінляндії у грудні 1917 р., зовнішній політиці цієї країни у міжвоєнний період, участі українців у Зимовій війні, долі Фінляндії в Другій світовій війні, зовнішній політиці Фінляндії на сучасному етапі, особливостям функціонування фінської соціальної сфери. Окрім студентів КПІ в цьому заході взяли участь учні Скандинавської гімназії м. Києва, які виголосили доповіді та продемонстрували презентації й відеоролики присвячені історії Фінляндії, українсько-фінським відносинам, соціальним гарантіям та волонтерському руху у сучасній Фінляндії.

10 грудня 2018 р. у КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся історичний семінар присвячений 100-річчю встановлення дипломатичних відносин між Україною та Фінляндією. Студенти обговорили питання встановлення дипломатичних відносин між Україною та Фінляндією в 1918 р. та розвитку відносин між цими країнами протягом 1918-1921 рр. Учасники семінару особливу увагу приділили діяльності фінського дипломата й політика Германа Ґуммеруса, який був повіреним у справах Фінляндії при уряді Української Держави в 1918 р. Він доклав значних зусиль для того, щоб переконати фінське керівництво у доцільності офіційного визнання Української Держави, встановлення з нею дипломатичних відносин й відкриття посольства Фінляндії в Києві. Г. Ґуммерус залишив нащадкам пізнавальні спогади про період свого перебування в Україні. Студенти прочитали, критично проаналізували та обговорили на семінарі зміст цих мемуарів. Обговорювалось також питання функціонування українського посольства у Фінляндії протягом 1918-1921 рр. Студенти спробували проаналізувати й порівняти перебіг подій в Україні та Фінляндії сто років тому через призму життєвого шляху гетьмана Української Держави Павла Скоропадського та фінського головнокомандувача, регента Фінляндії Густава Маннергейма.

6 грудня 2019 р. у КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся студентський історичний семінар на тему «Відносини між Україною та Фінляндією: історія та сучасність». Учасники семінару порівняли історичний досвід України та Фінляндії, простежили розвиток українсько-фінських відносин в минулому та з’ясувати основні напрямки співпраці між Україною та Фінляндією на сучасному етапі.

У 2017 р. посольство Фінляндської Республіки в Україні подарувало бібліотеці КПІ книги присвячені Фінляндії, а в 2018 р. другий секретар посольства Фінляндії взяв участь у студентському семінарі з історії українсько-фінських відносин, який проходив в КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Науково-технічна бібліотека ім. Г. І. Денисенка долучалася до проведення зазначених заходів, надавала приміщення для їх проведення, організовувала чудові тематичні виставки наявних в бібліотеці книг з історії, географії, суспільства, мови, літератури Фінляндії.

Подібні заходи сприяють поглибленню знань студентів з історії України та всесвітньої історії. Студенти, які брали участь у зазначених семінарах, продемонстрували спроможність аргументовано обговорювати теми з історії України й Фінляндії, а також порівнювати історичний досвід згадуваних країн. Студенти ознайомилися зі специфікою підготовки тез доповідей відповідно до встановлених вимог й принципів академічної доброчесності, а також покращили власні навички публічних виступів.

Бузань В.Ю.