Спеціальність 032 Історія та археологія
 

Участь у IWC 2017

З 5 по 15 травня студенти ФСП Ковальова Юлія, Прищепа Вікторія та Фещенко Карина, у супроводі викладача кафедри історії Перги Юрія, взяли участь у роботі молодіжного табору IWC 2017. Він проходив у Меморіальному комплексі Берген-Бельзен біля м. Ганновер, Німеччина. Робочими мовами табору були англійська та німецька.

Крім української делегації у роботі табору взяли участь представники з Німеччини, Словаччини, Польщі, Литви, Білорусі, Росії, Ізраїлю та Південної Африки – всього більше 40 осіб.

Табір був присвячений проблемам історичної пам’яті та військових злочинів Другої світової війни, насамперед Голокосту. Учасники табору ознайомились з історією появи націонал-соціалізму, його згубної політики, історією Другої світової війни та безпосередньо концентраційного табору Берген-Бельзен.

Студентів чекали тематичні екскурсії та ряд воркшопів, які проходили безпосередньо у меморіальному комплексі Берген-Бельзен. Тематика воркшопів та занять була найрізноманітнішою. Наприклад: «Життя дітей та молодих людей у концентраційному таборі», «Усна історія – спроба підтримувати історію живою», «Символ жінки у еру націонал-соціалізму», «Ті хто носив чорний трикутник – «антисоціальні елементи» за доби націонал-соціалізму».

На заняттях студенти працювали у групах з представниками інших країн, обмінювались думками, ділились власним історичним досвідом та національною пам’яттю держав, дискутували щодо суперечливих питань. Надзвичайно допомагав зануритись у проблему значний масив аудіовізуальних матеріалів та експонати музею, що зберігаються у меморіальному комплексі.

Під час воркшопів, студенти організували дві меморіальні церемонії: жертвам концентраційного табору Беген-Бельзен та радянським військовополоненим.

к.і.н, викл. кафедри історії Юрій Перга