Спеціальність 032 Історія та археологія
 

Участь студентів ФСП у молодіжному таборі Берген-Бельзен

У березні 2018 р. студенти факультету соціології і права Ірина Пелипенко, Дар’я Гуменюк, Марія Іващенко у супроводі старшого викладача кафедри історії Віталія Бузаня взяли участь у Міжнародному молодіжному освітньому таборі Берген-Бельзен (Німеччина).

Цього року в освітньому таборі взяли участь делегації з Німеччини, України, Польщі, Литви, Ізраїлю, Російської Федерації, Білорусі, Словаччини.

Студенти відвідали територію меморіального комплексу Берген-Бельзен, прослухали екскурсію про історію концентраційного табору Берген-Бельзен, ознайомилися з музейною експозицією, переглянули наявні аудіовізуальні матеріали та долучилися до церемонії вшанування пам’яті жертв концтабору Берген-Бельзен.

Учасники взяли участь в освітніх семінарах присвячених долі єврейських бранців концтабору Берген-Бельзен, перебуванню радянських військовополонених у Берген-Бельзені, судовому переслідування німецьких військових злочинів, політиці пам’яті в країнах Центрально-Східної Європи, участі жінок у русі опору, молодіжним опозиційним рухам.

Студенти мали можливість безпосередньо поспілкуватися з очевидцями подій, які завітали до освітнього табору для того, щоб поділитися з його учасниками спогадами про перебування у концтаборі Берген-Бельзен, розповісти свої життєві історії та відповісти на питання молоді.

Студенти також спілкувалися з молодими німецькими активістами, які активно займаються громадською діяльністю на сучасному етапі. Проведення освітніх ігор сприяло кращому засвоєнню студентами навчального матеріалу та налагодженню взаємної комунікації. Були також виїзні тематичні екскурсії по тим навколишнім місцям, які пов’язані з історією концтабору Берген-Бельзен і Другою світовою війною.

Участь у цьому освітньому заході була корисна для студентів ФСП тому, що дозволила збагатити їх знання про історію концтабору Берген-Бельзен, Другу світову війну, Голокост, нацистські злочини, а також критично осмислити теми порушення прав людини, ксенофобії, дискримінації в сучасному суспільстві.

к.і.н., ст. викл. кафедри історії Бузань В.Ю.