Спеціальність 032 Історія та археологія
 

25 молодіжний табір «Берген-Белзен»

25 молодіжний табір «Берген-Белзен»

З 6 по 20 квітня 2019 р. делегація студентів ФСП КПІ ім. Ігоря Сікорського вже традиційно взяла участь у 25 молодіжному таборі «Берген-Белзен», Нижня Саксонія, ФРН. Учасницями табору стали студентки першого курсу Катерина Артеменко, Анастасія Бедрата та Дар’я Славіна.

В контексті даного табору наші студентки отримали змогу навчитися чогось нового та створити контакти з інтернаціональною командою учасників з десяти країн: Білорусі, Ізраїлю, Литви, Нідерландів, Німеччини, Південно-Африканської Республіки, Польщі, Росії, Словаччини та України.

Учасники табору насичено та плідно провели свій час. Вони брали участь в екскурсіях, семінарах, воркшопах та інших заходах, присвячених основній темі заходу – концентраційному табору Берген-Белзен та подіям Другої світової війни у цій місцевості.

Крім екскурсій до музейного комплексу, котрий знаходиться на місці розташування колишнього табору, було організовано також візити до інших сусідніх локацій, пов’язаних з подіями Другої світової війни: Ганноверу, Лангенхагену, Ольдау та Целлє. Тут учасники отримали змогу пересвідчитися у багатовимірності такої події як війна та ознайомитися з різними долями людей, яким довелося жити в цей історичний період: місцевих жителів, військовополонених, внутрішньо переміщених та інтернованих осіб, національних груп євреїв та ромів. Надзвичайно цінними та емоційними для студентів стали зустрічі зі свідками подій: колишнім солдатом британської армії Кейтом Стюарт та колишньою ув’язненою табору Берген-Белзен Івонне Кох.

За результатами екскурсій було організовано обговорення нової інформації, яке дозволило виокремити найбільш жахливі сторінки військового досвіду європейського регіону. Учасники з різних країн поділилися досвідом своїх країн стосовно нетолерантності чи дискримінації в сучасних умовах. Табір став дискусійним майданчиком для соціально активної молоді та важливим досвідом у пізнанні історії.

к.і.н., доц. кафедри історії Чолій С. В.