Спеціальність 032 Історія та археологія
 

Участь студентів ФСП у Міжнародному молодіжному таборі «Берген-Бельзен»

Нещодавно студенти ФСП Софія Потапенко, Надія Оногуекхіан-Хаберт та доцент кафедри історії Віталій Бузань взяли участь у «Міжнародному молодіжному освітньому таборі Берген-Бельзен» (Німеччина), який в цьому році через карантинні обмеження відбувся в онлайн режимі з використанням цифрових інструментів: Zoom, Discord, Mural, вебсайт для учасників тощо.

У заході взяло участь близько 50 людей з 8 країн світу. Учасники прослухали лекції та обговорили на тематичних семінарах історію концентраційного табору Берген-Бельзен, місця пам’яті, політику пам’яті, комеморативні практики, становище в’язнів німецьких концтаборів, військовополонених, внутрішньо переміщених осіб, переслідування нацистами євреїв, ромів. Пізнавальним для молоді було ознайомлення з джерелами особового походження (спогадами, щоденниками, життєписами) та безпосереднє спілкування зі свідками подій. Зокрема, учасники поговорили через Zoom з колишнім в’язнем німецького концтабору, який поділився спогадами про події минулого. Під час занять підіймалися також питання протидії дискримінації й ксенофобії на сучасному етапі.

Отже, студенти ФСП завдяки участі в цьому освітньому заході отримали нові знання та набули практичного досвіду комунікації й професійної взаємодії в інтернаціональному й мультикультурному середовищі.

к.і.н., доцент кафедри історії Бузань В.Ю.