6-7 грудня 2021 року відбулася XXV студентська науково-практична конференція «Україна: історія, культура, пам’ять». Організатором конференції вже традиційно виступила кафедра історії ФСП КПІ ім. Ігоря Сікорського. Зважаючи на епідеміологічну ситуацію, конференцію було проведено в дистанційному режимі за допомогою використання платформи Google Meet. Конференція продемонструвала неабияке зацікавлення серед студентів ключовими сторінками історії України впродовж різних періодів в їх конкретному соціокультурному контексті. Навіть в умовах пандемії на конференції виступило та взяло участь в обговоренні більше 40 учасників. Серед факультетів, які продемонстрували зацікавленість в історичних дослідженнях – ХТФ, ВПІ, ІАТ, ФІОТ, ММІ, ФСП, ІМЗ, ІХФ, ПБФ та інші. Цього року конференцію відвідали також представники Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Серед авторів найкращих доповідей необхідно відзначити студентку ІХФ Мельник Тетяну, яка зробила доповідь  «Еволюція топоніму «Асканія-Нова» на географічних картах XIX – XX століть» в 1 секції «Історична регіоналістика”. У доповіді студентка ґрунтовно проаналізувала підібраний нею науково-доказовий матеріал щодо створення та розвитку заповідника на Півдні України. В контексті третьої секції «Особистість та соціум в історичній ретроспективі» найкращою була доповідь студента ФІОТ Орленко Владислава з темою «Дитячі долі у фокусі війни на Сході України». Владислав запропонував увазі учасників конференції не лише презентацію, але і також цікаві результати власного опитування молоді про їх знання та відношення до війни на Сході України. Також дуже цікавими та ґрунтовними були доповіді студентки ВПІ Анастасії Галди «Карикатура і її розвиток на різних історичних етапах» та студентки ФСП  Дейнеко Світлани «Берлінський мур: уроки історії».

За результатами конференції планується видання збірника рефератів доповідей.

Оргкомітет.