Спеціальність 032 Історія та археологія
 
Відбулася XXVI Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Україна: історія, культура, пам’ять»

Відбулася XXVI Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Україна: історія, культура, пам’ять»

7 грудня 2022 р. відбулася XXVI Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Україна: історія, культура, пам’ять».

У зведеному засіданні секцій (модератори – доцент А. А. Кізлова, доцент Т. В. Шевчук) узяли участь студенти ФММ, ФІОТ, НН ВПІ, ММІ, ХТФ, ФСП КПІ імені Ігоря Сікорського. Найактивніше обговорення викликали доповіді студента ФІОТ М. Овдієнка «Дубенський форт –загадкова архітектурна пам’ятка ХІХ ст.», студентки ХТФ К. Гаєвої «Міфологічна основа сучасного українського фентезі (на основі аналізу роману “Гонихмарник” Дари Корній») і студентки ФММ Ю. Бутенко («Мистецтвознавець і журналіст Василь Бутенко (Хмурий)», з презентацією).

У рамках конференції відбулося два круглих столи.

Участь у першому (модератори – професор Ю. В. Хитровська й асистент І. І. Жовта) під назвою «Україна в євроінтеграційних процесах: історична ретроспектива» взяли студенти ІХФ, ІАТ, ПБФ КПІ імені Ігоря Сікорського). У ґрунтовних доповідях, зокрема, було висвітлено євроінтеграційні процеси в Україні за часів президентства Віктора Ющенка, перспективи вступу України до Європейського Союзу (при цьому проведено аналогію з Польщею), проаналізовано його переваги та загрози, рівень сприйняття серед українців вступу до Євросоюзу, вплив євроінтеграції на аерокосмічні дослідження в Україні. Особливу увагу було приділено проблемі євроінтеграції в умовах повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну. Круглий стіл пройшов у надзвичайно плідній атмосфері, відбулися цікаві дискусії, в яких узяли участь усі учасники заходу.

В круглому столі «Київський політехнічний інститут: до 125-ї річниці від дати заснування» (модератори – доцент Л. Р. Ігнатова й доцент І. К. Лебедєв) узяли активну участь студенти НН ІАТЕ. Було зроблено доповіді про видатного професора КПІ та відомого в усьому світі фахівця з проблем механіки С. П. Тимошенка, а також про історію становлення й діяльності Теплоенергетичного факультету та кафедри атомної енергетики. Доповіді супроводжувалися презентаціями.

Жовта І. І., Ігнатова Л. Р., Кізлова А. А., Хитровська Ю. В.