Педагогічна практика – досвід співпраці

Обов’язковим компонентом освітнього процесу аспірантів кафедри історії є педагогічна практика. Вона передбачає не лише володіння навичками самостійної трудової діяльності в умовах установи чи організації, але й набуття професійних педагогічних компетенцій, оволодіння професійним досвідом під час викладання історичних дисциплін у ЗВО.

Для поліпшення співпраці та обміну педагогічним досвідом з вищими навчальними закладами України цьогоріч кафедра історії факультету соціології і права КПІ ім. Ігоря Сікорського та історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка уклали Договір про організацію і проведення практики здобувачів вищої освіти в профільних установах та організаціях від 16.11.2021 р. за № 1611.

Таким чином, аспірантка кафедри історії ІІ року навчання М. Ю. Тарасюк з листопада до початку грудня мала змогу пройти педагогічну практику на базі кафедри Давньої та нової історії України історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка під керівництвом к.і.н., доцента історичного факультету О. Г. Сокирка. Результати й отриманий досвід було обговорено на засіданні кафедри історії 29 грудня 2021 р. Аспірантка поділилася зауваженнями про специфіку викладання студентам профільного освітнього напряму 032 «Історія та археологія» порівняно з викладанням непрофільних історичних дисциплін на факультетах КПІ ім. Ігоря Сікорського. Здобуті навички та вміння будуть корисними аспірантці в майбутньому професійному житті.

Досвід співпраці показав, наскільки важливим є кооперування вищих навчальних закладів для розширення педагогічних можливостей та поліпшення професійних навичок аспірантів, тож вважаємо це лише початком постійної традиції.

Марина Тарасюк, аспірантка кафедри історії