Спеціальність 032 Історія та археологія
 

Круглий стіл «Крим у контексті історії України»

27 лютого 2023 р. в онлайн-режимі (Google Meet) відбувся круглий стіл на тему «Крим у контексті історії України». Цей захід був організований кафедрою історії факультету соціології і права КПІ ім. Ігоря Сікорського та приурочений до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, що відзначається в Україні 26 лютого.

Круглий стіл мав на меті підвищити рівень знань здобувачів освіти про історії Криму та показати місце і роль Криму в історії України. У заході взяли участь здобувачі освіти, учасники студентського гуртка «Клуб шанувальників історії» та науково-педагогічні працівники кафедри історії. Студенти робили доповіді, демонстрували презентації, ставили питання та висловлювали власну точку зору. Представники професорсько-викладацького складу доповнювали доповіді студентів, відповідали на їх питання, пояснювали їм події минулого з точки зору академічної історичної науки та дискутували між собою.

Учасники круглого столу спільними зусиллями простежили етнічний та суспільно-політичний розвиток Криму від стародавніх часів до сучасності. Зокрема, обговорили стоянки первісних людей на території Криму; багатоетнічне минуле Криму (кіммерійці, таври, скіфи, кримські греки, готи, гуни, хозари, печеніги, половці, кримські татари, караїми, кримчаки); римські та візантійські володіння в Криму; Корсунський похід князя Володимира; князівство Феодоро та Генуезькі торгові колонії в Криму; Османське панування у південному Криму; Кримське ханство; Крим у часи революції 1917–1921 рр. (Кримська Народна Республіка, Кримський крайовий уряд, Кримська операція армії УНР, політика Української Держави гетьмана Скоропадського щодо Криму); депортацію народів Криму (кримських татар, німців, італійців, греків, вірмен, болгар) під час Другої світової війни; кримськотатарський національний рух за повернення кримських татар до Кримського півострова; Крим у складі УРСР та незалежної України. Особливу увагу було приділено поясненню позиції України та світової спільноти щодо протиправної анексії РФ Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.

Джерело: Кримська платформа. https://www.facebook.com/crimeaplatform

Джерело: Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим. https://www.facebook.com/ppu.gov.ua