Відбувся черговий методологічний семінар

01.06.2022 р. на кафедрі історії у дистанційному режимі (Google Meet) відбувся черговий методологічний семінар, на який були запрошені колеги з інших кафедр ФСП. На цьому заході з ґрунтовною доповіддю на актуальну тему: «Теоретико-методологічні аспекти дослідження постатей українських православних ієрархів XVIIXVIII ст. у світлі сьогодення», із використанням презентаційного матеріалу, виступила доктор історичних наук, старший науковий співробітник Центру українознавства філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Кагамлик Світлана Романівна.

У доповіді була підкреслена важливість ролі еліти як носія суспільних та історичних традицій, значимість рівня її відкритості, ідеологічних та суспільних поглядів, піднята проблема асиміляції національної еліти іншою культурою, зокрема російською, особливе значення при цьому було приділено українській церковній еліті ранньомодерного часу. Доповідачка зауважила, що реконструкція особового складу останньої та з’ясування її місця в суспільстві потребує докладного вивчення, і не лише в сфері церковно-релігійній, культурно-просвітницькій та іншій діяльності, а й мотивації вчинків та поглядів окремих осіб, кола спілкування, рівня освіченості й багатьох інших аспектів. Окрему увагу у виступі було приділено високому освітньо-інтелектуальному рівню українських православних ієрархів XVII-XVIII ст. з особливим акцентом на ролі Києво-Могилянській академії у їх підготовці. Також були підняті існуючі в наш час гострі проблеми у православному церковному середовищі (подекуди контраверсійні) та можливі шляхи їх подолання.

Після завершення доповіді відбулась продуктивна дискусія, в якій взяли участь викладачі кафедри історії.

Юлія Хитровська