Проведено ІІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Історія, культура, пам’ять у науковому вимірі: стан та перспективи»

20 травня 2022 р. на базі кафедри історії факультету соціології і права КПІ ім. Ігоря Сікорського за підтримки Державної установи «Інститут всесвітньої історії Національної академії наук України» та Дебреценського університету (Угорщина) було проведено ІІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Історія, культура, пам’ять у науковому вимірі: стан та перспективи».

До складу організаційного комітету, який очолив к. філос. н., доцент, проректор з навчальної роботи КПІ ім. Ігоря Сікорського Анатолій Мельниченко, ввійшли д. т. н., професор, проректор з наукової роботи КПІ ім. Ігоря Сікорського Віталій Пасічник, к. держ. упр., доцент, декан факультету соціології і права КПІ ім. Ігоря Сікорського Яна Цимбаленко; д. і. н., професор, член-кореспондент НАН України, заслужений діяч науки і техніки України, директор Державної установи «Інститут всесвітньої історії Національної академії наук України» Андрій Кудряченко; завідувач кафедри історії, факультету соціології і права КПІ ім. Ігоря Сікорського Світлана Костилєва; д. і. н., доцент кафедри історії, факультету соціології і права КПІ ім. Ігоря Сікорського Антоніна Кізлова; д. і. н., професор кафедри історії, факультету соціології і права, КПІ ім. Ігоря Сікорського Ігор Тарнавський та інші.

В конференції взяли участь іноземні науковці: проф., д-р., проректор Дебреценського університету (Угорщина) Елек Барта, доктор хабіл. історії, головний директор програми підготовки викладачів Дебреценського університету Петер Форисек – у складі оргкомітету, а також доктор філософії (PhD.) Домагой Крпан із Рієцького університету (Хорватія).

Українську сторону представляли 11 дослідників з кафедри історії КПІ ім. Ігоря Сікорського, 20 – із Державної установи «Інститут всесвітньої історії Національної академії наук України»; 12 – із Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне); по 2 – з Інституту археології Національної академії наук України та Київського національного університету імені Тараса Шевченка; по 1 – з Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ (м. Берегове), Київського університету імені Бориса Грінченка, Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, м. Київ, Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», Національного університету біоресурсів і природокористування, Національного університету харчових технологій , Комунального закладу «Музей Вінниці».

Всього в роботі конференції взяло участь 11 докторів наук, 23 кандидати наук, 2 аспіранти, 6 магістрів, 1 бакалавр. Особливо хотілося б відзначити активність студентів, яких долучилося 10, переважно з Національного університету водного господарства та природокористування.

Учасники заходу представляли наступні наукові напрямки: історичні, педагогічні, юридичні, технічні, економічні, політичні дисципліни, документознавство та державне управління.

За результатами роботи конференції оргкомітет готує збірку наукових робіт, яка містить 51 доповідь, що належать 55 авторам.

Програма конференції.

Тарнавський І. С., Кізлова А. А.