Спеціальність 032 Історія та археологія
 

Відгук про студентську конференцію

7 ГРУДНЯ 2022 Р. ВІДБУЛАСЬ XХVІ ВСЕУКРАЇНСЬКА СТУДЕНТСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «УКРАЇНА: ІСТОРІЯ, КУЛЬТУРА, ПАМ’ЯТЬ»

Кафедра історії, факультет соціології і права, за підтримки науково-технічної бібліотеки ім. Г. І. Денисенка, Державного політехнічного музею 7 грудня 2022 р. провели  щорічну XХVІ Всеукраїнську студентську науково-практичну конференцію «Україна: історія, культура, пам’ять», присвячену 125 річчю Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського.

В рамках конференції працювали два круглих столи: «Київський Політехнічний інститут: до 125-ї річниці від дати заснування» та «Україна в євроінтеграційних процесах: історична ретроспектива», також проходила секційна робота, яка у зв’язку з наявними умовами військового стану відбувалася в дистанційному режимі з використанням платформи Google Meet.

У роботі конференції взяли участь співробітники кафедри історії ФСП  – доктори історичних наук, професори Костилєва С.О., Хитровська Ю. В., Кізлова А.А., кандидати історичних наук, доценти  Лєбєдєв І. К., Ігнатова Л. Р., Шевчук Т. В., аспірантка Жовта І. І., студенти І курсу ФСП, ФММ, ВПІ, ІАТ, ІХФ, ММІ, ФІОТ, ХТФ.

В ході дискусій студенти та викладачі кафедри обмінялися думками з питань історії заснування і діяльності факультетів, кафедр, наукових шкіл, здобутків, пошуків і перспектив видатних професорів і науковців  КПІ, майбутнього поступу Університету. Учасники другого круглого столу обговорили такі гострі проблеми сучасності, як перспективи України в ЄС: переваги та загрози;  стан, тенденції політичних відносин Україна-ЄС;   прагнення України змінити статус кандидата до ЄС на статус члена Європейського Союзу: внутрішні проблеми і зовнішні виклики; вплив Євроінтеграції на науково-технічні та гуманітарні дослідження в Україні та використання можливостей європейського інформаційного простору для потреб вітчизняної науки та освіти.

Під час секційної роботи студенти виступили з цікавими та змістовними доповідями з актуальних питань історії науки і техніки, історії української культури. Великий інтерес та дискусію викликала доповідь студентки ФСП Тернової Р.О. «Українські пам’ятки архітектури, які постраждали від Російської агресії та їхня історія». Учасники конференції наголосили на тому, що війна Росії проти України змінила картину світу, суттєво прискоривши кризові тенденції у системі міжнародних відносин, що сформувалися після «холодної війни». В зв’язку з цим дискутувались варіанти завершення війни та майбутнього Росії, гарантії безпеки, головні завдання для України, що продиктовані  уроками війни.

Учасники висловили надію, що ЄС разом зі світовою спільнотою сприятимуть нашій державі у якнайшвидшому завершенню повномасштабної війни з РФ та вступу до Європейського співтовариства. Загалом, підтримуючи  європейський курс і розділяючи європейські цінності, студенти зазначили, що сучасна українська молодь, і зокрема, студентство КПІ ім. Ігоря Сікорського, докладатиме всіх зусиль, щоб наша країна була незалежною і цивілізованою, рівноправною серед націй світу та набула повноправного членства в Європейському Союзі.

Світлана Боєва, доцент кафедри історії ФСП