Літом 2021 року відбуваються не лише футбольні чемпіонати та олімпійські ігри з минулорічним «2020» в своїх назвах, але й академічні конференції та конгреси. Після року непевності, давно заплановані наукові заходи нарешті відбудуться, в цифровому або гібридному форматі.
З 8 по 11 червня, доцентка кафедри Ольга Лабур взяла участь у конференції Львівського центру міської історії під назвою «Жіночі виміри минулого: уявлення, досвіди, репрезентації» із доповіддю «”Чому нас не організовують?”: жінки і більшовики в комунікативному процесі в 1919-1920 роках в Україні». Вона також представить доповідь ««Легітимовані» революціонерки: «більшовицька героїка» в жіночих мемуарах 1960-х рр. в Україні» в рамках конференції на базі Національного університету «Києво-Могилянська академія» 24-26 червня під загальною назвою Радянське «я» і радянське «ми» між ідеологією і реальністю». В останній конференції також братиме участь старша викладачка кафедри Ольга Мартинюк із доповіддю про підходи до вивчення велосипедної мобільності СРСР. Окрім цієї конференції Ольга Мартинюк планує представити аналогічну доповіду на Конгресі Міжнародної асоціації гуманітаріїв, котрий частково відбувається у Мінську 22-24 червня. Окремо вона виступить також на Конгресі Міжнародної ради центрально-східноєвропейський студій з 3 по 11 серпня.
На жаль, нові обставини життя не дозволяють подорожувати до різних міст, – Львова, Мінська чи Мореаля, для участі у конференції, проте онлайн-участь зарекомендувала себе також досить ефективною та плідною. Окрема приємність – бачити у програмах конференцій також інших викладачів гуманітарних кафедр Київської політехніки, зокрема доцентку кафедри української мови, літератури та культури Березовенко Антоніну Віталіївну.
к.і.н., старша викладачка кафедри історії Ольга Мартинюк