Доцент Сергій Чолій взяв участь у науковій конференції

1 грудня 2022 року доцент кафедри історії Чолій Сергій Васильович виступив на міжнародній науковій конференції Crossing the Border Passare il confine. Організатором конференції був Центр компетенцій регіональної історії Вільного університету Бозен-Больцано в Італії. Конференція зібрала фахівців з різних питань локальної та глобальної історії кордону та прикордонних регіонів. Серед учасників не лише дослідники з Італії, але також ціла низка представників країн ЄС, України, Америки та Африки. Серед основних тем, які обговорювалися на конференції – історичний досвід та сучасність теорії та практики прикордоння як локації. Дискутувалися питання акторів, які впливають на процеси легального та нелегального перетину кордону: злочинців, біженців, революціонерів, дезертирів тощо, але також і тварин чи рослин. Також зроблено презентації стосовно природних факторів, які можуть визначати кордони та стосовно самого розуміння феномену кордону та актуальності поняття кордону в сучасному світі.

Чолій С. В. зробив доповідь про історичний досвід перетину кордону в 19 столітті дезертирами центральноєвропейських армій. Зокрема, він зосередився на практиках солдатів австро-угорської армії при їх втечах за кордон в Російську імперію та дослідив їх подальшу долю. Конференція пройшла у надзвичайно плідній атмосфері та створила основи для подальшої наукової кооперації.

Програма конференції

Чолій С. В.