Викладачка Ілона Жовта взяла участь у міжнародному симпозіумі «The Mundanity of Girlhood: Pleasure, Play, & the Everyday»

4–6 квітня 2024 р. відбувся міжнародний симпозіум «The Mundanity of Girlhood: Pleasure, Play, & the Everyday», за участі організації «Girlhood Studies Collective» у співпраці з Департаментом вивчення дитинства та Програми гендерних досліджень Рутгерського університету, Камден, США, де одна з секцій була присвячена моментам гри та розваг в історії інституційного контролю. Доповідачки з різних американських університетах (Прінстон, Іллінойс, Чикаго) поділилися дослідженнями з тем розваг, задоволень дівчат у релігійних школах-пансіонах США і жіночих навчальних закладах Індії чи в інших інституціях. Викладачка кафедри історії Ілона Жовта виступила з доповіддю про розваги та ігри в інститутах шляхетних дівчат на території України у ХІХ – поч. ХХ ст., де основна увага була приділена реконструкції забав вихованок, зокрема, які ігри були найпоширенішими, і як контроль наставниць за повсякденним життям вихованок впливав на їхні розваги.

Ілона Жовта