18–19 листопада в м. Клайпеда (Литва) відбулася 6-та міжнародна міждисциплінарна наукова конференція «Взаємовплив традиції та сучасності» («Tradicijos ir modernybės sąveika» / «The Interaction of Tradition and Modernity»), котру організували університети Клайпеди (факультет мистецтв і гуманітарних наук) та Лієпаї (факультет соціогуманітарних наук).
До участі запрошувалися мово-, літературо-, мистецтво- і релігієзнавці, етнологи та фольклористи, історики та культурологи. В підсумку до програми ввійшли 44 доповіді, автори яких представляли Литву, Латвію, Україну, Румунію, Польщу та Японію.
Пленарне засідання було присвячено пам’яті проф. Аудроне Каукіене (1941–2017), засновниці наукової школи з литовської лінгвістики, видатної дослідниці литовської етнології, однієї з ініціаторок створення спеціальності «євангелічне богослов’я».
Від кафедри історії на конференції виступили аспірантка ІІІ року навчання Ілона Жовта з темою «Loveship in the Institutes of Noble Girls in the Ukrainian Lands of the Russian Empire in the 19th – early 20th Centuries» («Любовні стосунки в інститутах шляхетних дівчат в українських землях Російської імперії ХІХ – початку ХХ ст.»), а також її науковий керівник доцент Антоніна Кізлова (у співавторстві з реставратором Національного історико-культурного заповідника «Києво-Печерська лавра» Наталією Онопрієнко) з темою «Christian Votive Craft in Pre- and Post-Soviet Ukraine» («Виробництво християнських вотивів у до- та пострадянській Україні»).
Через посилення карантинних обмежень до обговорення довелося долучатись у режимі онлайн, однак це не зробило обмін науковим досвідом менш насиченим.
Антоніна Кізлова