Студенти відвідали виставку «Смертельний шлях»

3 жовтня 2016 р. студенти НТУУ «КПІ імені І. Сікорського» відвідали виставку «Смертельний шлях», яка нещодавно відкрилася в Національному музей історії України у Другій світовій війні та присвячена 75-й річниці трагедії Бабиного Яру. Виставка створена на основі фондової колекції музею із залученням архівних матеріалів та за підтримки Українського інституту національної пам’яті й Українського центру вивчення історії Голокосту. На виставці представлені документи, картини, фотографії, листівки, спогади очевидців та особисті речі розстріляних людей. Чимало експонатів презентуються вперше. Документальні розділи доповнюються художньо-образними композиціями. Автори виставки спробували організувати її таким чином, щоб відвідувачі поринули в атмосферу тих трагічних подій. Зокрема, в центрі залу своєрідна символічна дорога смерті, інстальована із використанням автентичної бруківки з вулиці Мельникова якою йшли до урочища Бабин Яр та оригінальних речей жертв розстрілів. Упродовж 103 тижнів окупації Києва в Бабиному Яру було вбито понад 100 тисяч людей. Першими жертвами стали майже 34 тисячі євреїв, розстріляних 29 і 30 вересня 1941 р. Екскурсія завершилася переглядом документального фільму «Праведники світу. Київ. Бабин Яр», який розповідає про українців, котрі ризикуючи власним життям, рятували євреїв у роки нацистської окупації та були удостоєні звання «Праведник світу». Ця виставка зворушила студентів до глибини душі та допомогла їм відчути трагічність подій у Бабиному Яру.

Бузань В.Ю.