Семеро студентів КПІ імені Ігоря Сікорського взяли участь з 4 по 8 квітня у молодіжному таборі «Міжнародна молодь і пам’ять про Берген-Бельзен 2022» («Transnational Youth in Remembrance Bergen-Belsen 2022»). Українські студенти вперше взяли участь у таборі ще в 2016 році, тож особливою приємністю було те, що незважаючи на повномасштабну війну в Україні, студенти КПІ змогли продовжити традицію щорічної участі.
Основною метою табору було продемонструвати молоді важливість вшанування пам’яті та винесення уроків з історичних подій. Прикладами слугували жахливі епізоди побудови і використання сумнозвісного німецького концтабору Берген-Бельзен.
Зазвичай даний захід відбувається офлайн, але у зв’язку з недавніми подіями, приїхати до німецького міста Ганновер, неподалік якого проходив табір, зміг лише один студент від КПІ. Всі інші українські учасники взяли участь онлайн.
Під час невеличких лекцій учасники дізналися про антисемітизм та його актуальність у сучасному світі, конспірологічні теорії та ключові події історії Німеччини 1930-х – 1940-х років. Також були запрошені гості, які поділилися унікальним життєвим досвідом. Серед них – дослідники меморіалу «Берген-Бельзен», представники організацій, що боряться з фашизмом та антисемітизмом, а також Альбрехт Вейнберг – людина, яка пережила декілька концтаборів.
На четвертий день табору учасники, які знаходилися в Ганновері, відвідали меморіал, який присвячений Берген-Бельзен. Там вони дослідили малюнки угорської художниці Жужі Мереньї, яка була ув’язнена у таборі, відвідали місцеву виставку та оглянули пам’ятники, які стоять на місці будівель, де десятки років тому загинули тисячі людей.
В останній день студенти взяли участь у різноманітних воркшопах, після чого мали можливість долучитися до віртуальної вечірки, організованої ініціаторами заходу.
Проведення подібних заходів нагадує важливість пам’ятати тяжкі та доленосні події Європи початку і середини ХХ ст. Надзвичайний меморіал “Берген-Бельзен” залишається актуальним і у сьогоденні.
Новину підготували: студент ІАТ Корнієнко Нікіта, студент ФСП Ланкін Сергій – під керівництвом ст. викл. кафедри історії Ольги Володимирівни Мартинюк.
Записники ув’язнених концтабору Берген-Бельзен. Один з експонатів виставки меморіалу
Проведення конференцій онлайн