21–22 квітня на базі Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя за підтримки численних організацій-партнерів (у форматі онлайн) відбулася ІІ Міжнародна наукова конференція «Воєнні конфлікти та техногенні катастрофи: історичні та психологічні наслідки».
Під час пленарного та секційних засідань науковці з України, Польщі, Хорватії, Індії й Німеччини обговорювали результати історичних, психологічних, соціологічних, біологічних, технологічних, філософських досліджень воєнних конфліктів і катастроф, їхніх політичних, соціальних, економічних, екологічних наслідків, психологічної та соціальної реабілітації потерпілих. Збірник тез доповідей було видано в електронному форматі напередодні заходу.
Доцент кафедри історії КПІ ім. Ігоря Сікорського д. і. н. А. А. Кізлова виступила на конференції з доповіддю «Providing Oil for Power Plant of Kyiv Dormition Caves Lavra in Face of the World War I».
30 квітня А. А. Кізлова, теж онлайн, узяла участь у щорічній міжнародній конференції Асоціації славістичних, східноєвропейських та євразійських студій – «North East Slavic, East European, and Eurasian Studies Conference 2022», що проводилась на базі Університету Нью-Йорка.
Спочатку виступила на секційному засіданні з доповіддю «Reinforcement of the Orthodox Identity by Means of Pilgrimages to Kyiv», а потім приєдналася до круглого столу, присвяченого російсько-українській війні, з повідомленням про вплив широкомасштабного вторгнення Російської Федерації на мирян і духовних осіб Православної Церкви України й Української Православної Церкви (Московський патріархат).
Під час конференції, до роботи якої долучились історики, мовознавці, культурологи зі США, Канади, України, Великої Британії, Естонії, Литви, Чехії, Німеччини, Російської Федерації (дослідники, що підтримали позицію оргкомітету, який засудив війну проти України) – загалом 27 учасників, не враховуючи дискутантів і голів секцій – щодо кожної доповіді відбувалися цікаві й плідні дискусії.
Антоніна Кізлова