Методологічний семінар присвячений постаті Єлизавети Скоропадської-Милорадович

19.04.2023 р. на кафедрі історії у дистанційному режимі (Google Meet) відбувся черговий методологічний семінар, на який були запрошені колеги з інших кафедр ФСП та аспіранти. На цьому заході з ґрунтовною доповіддю на актуальну і цікаву тему: «Провісниця волі Єлизавета Скоропадська-Милорадович (1832-1890 рр.) (до питання про громадсько-культурницьку та благодійницьку діяльність)», з використанням презентаційного матеріалу, виступила д.і.н., проф., завідувачка кафедри педагогіки та суспільних наук Полтавського університету економіки і торгівлі Петренко Ірина Миколаївна.

У доповіді було представлено життєвий шлях і суспільно-політичну діяльність відомої української шляхтянки, меценатки, громадської діячки, однієї із когорти фундаторів Товариства імені Шевченка у Львові (1873 р.), тітки гетьмана Павла Петровича Скоропадського Єлизавети Іванівни Скоропадської-Милорадович. Так, доповідачка зауважила, що графиня була неординарною, яскравою, багатогранною і харизматичною, своєю нестандартною поведінкою, волелюбністю, надзвичайною активністю кардинально відрізнялася від полтавського шляхетства другої половини ХІХ ст. Єлизавета Іванівна належала до тієї колишньої козацької старшини, яка була зрівняна у правах із російським дворянством і давно мала б забути своє коріння і вірно служити самодержавству. Проте, вона була чи не останнім представником української козацької старшини, що прагнула залишитися господарями на своїй землі і пам’ятала героїчне минуле пращурів. І, хоча, як зауважила доповідачка, всі спроби графині Єлизавети поліпшити становище українства виявилися невдалими, але її щирі наміри і приклад свідчили про незламність українського духу і віру в краще майбутнє.

Після доповіді відбулась продуктивна дискусія, в якій взяли участь викладачі кафедри історії.

Хитровська Ю.В.