Статті викладачів кафедри історії проіндексовано в SCOPUS

Статті викладачів кафедри історії, котрі вийшли друком у журналі «Емінак» 2022 р. було проіндексовано в SCOPUS.

У статті «Антипольська діяльність чорносотенців на Волині на початку ХХ ст.», вміщеній у № 1 (37) (автори – Мельничук О. А., д. і. н., проф.; завідувач кафедри всесвітньої історії Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського; Цецик Я. П., к. і. н., доц., доцент доцент кафедри державного управління, документознавства та інформаційної діяльності Національного університету водного господарства та природокористування; Кізлова А. А., д. і. н., доцент кафедри історії ФСП КПІ ім. Ігоря Сікорського) визначаються особливості антипольського вектору діяльності Почаївського відділу Союзу російського народу і православного духовенства Волині на початку ХХ ст. Проаналізовано ключові чинники, через які в регіоні ускладнилися міжнаціональні відносини. Встановлено, що діяльність чорносотенців на Волині загострила також міжконфесійні відносини.

У статті «Медичний догляд за вихованками Київського інституту шляхетних дівчат у ХІХ – на початку ХХ ст.», вміщеній у № 2 (38) (автор – Жовта І. І., викладач-стажист, аспірант кафедри історії ФСП КПІ ім. Ігоря Сікорського) висвітлено діяльність медичного персоналу цієї закритої школи, показано на які недуги хворіли вихованки. Окрему увагу приділено тому, що для інституток значила гімнастика, як колектив боровся з інфекціями, які психологічні проблеми були у дівчат і як на це реагував колектив.