Спеціальність 032 Історія та археологія
 

Участь у міжнародному науковому симпозіумі «Техніка та релігія» (Франція)

З 1 по 3 вересня 2021 р. в м. Париж відбувся міжнародний науковий симпозіум «Technique and Religion: Technical Cultures, Beliefs, Circulations from Antiquity until Today» (організатори – Університет Париж VII, Вища школа природничих і соціальних наук, університет Сорбонна і Технологічний університет Комп’єна). Захід початково був запланований на 14–15 вересня 2020 р., проте через пандемію двічі переносився.

Організатори поставили за мету простежити взаємодії між технікою (в найширшому її розумінні) та релігією (без ніяких конфесійних обмежень), з одного боку, в історії мислення, догм та їх інтерпретацій, а з іншого – в практичній площині.

Всього на пленарних та секційних засіданнях було виголошено 47 доповідей, дослідники (історики, філософи, мистецтво- та релігієзнавці, філологи) представляли 10 країн (Францію, Україну – 2 учасниці, Велику Британію, Німеччину, Китай, Канаду, Польщу, Італію, Угорщину, Російську Федерацію). Частина з них виступала французькою мовою, частина – англійською.

Від кафедри історії ФСП в симпозіумі взяла участь Антоніна Кізлова з доповіддю «Power Plant of Kyiv Dormition Caves Lavra in the Face of War (1914–1921)» («Електростанція Києво-Печерської Успенської лаври в умовах війни (1914–1921 рр.)»).

Обговорення відбувалося в змішаному форматі: окремі доповідачі виходили на зв’язок за допомогою Zoom. Кожна тема викликала жваву дискусію.

За результатами симпозіуму заплановано видати збірник його матеріалів.

Антоніна Кізлова