Викладачка кафедри історії повернулася зі стажування в швейцарському університеті й розповідає про свої враження

Протягом академічного 2020-2021 року викладачка кафедри історії Мартинюк Ольга стажувалася в рамках пост-докторської програми в Університеті Базеля, Швейцарія. Вона працювала над своєю книгою про історію велосипедної мобільності України, брала участь у дослідницьких семінарах з історії Східної Європи, вивчала німецьку мову та вникала в традиції місцевого життя. Про свій досвід вона розповідає:

«У цей нетиповий карантинний рік моє стажування проходило здебільшого вдома, в режимі самоізоляції. Швейцарські колеги співчували, – адже я не змогла повною мірою насолодитися багатим культурним життям міні-метрополісу. Музеї, виставки, театри були зачинені. Традиційні для Базеля фестивалі Fastnacht та Art Basel відмінили, а локальні кнайпи в вузьких середньовічних будиночках працювали тільки на виніс. Базель має лише 200 тисяч населення, але завдяки своєму розташуванню на річці Рейн поміж трьох гірських масивів й на кордоні одразу з Францією та Німеччиною, традиційно приваблює багато туристів, пропонуючи широкий вибір культурних розваг. Відсутність усього цього наводило відчуття втрачених можливостей, але мало й переваги. Було легше зосередитися на написанні розділів своєї книги. Непереповненими вулицями можна було з приємністю пересуватися пішки або велосипедом, так що весь рік вдавалося уникати громадський транспорт та автомобілі. Усе спонукало до прогулянок неймовірно живописними альпійськими та юрськими гірськими стежками».

За час стажування Ольга Мартинюк представила КПІ в рамках п’яти престижних конференцій, всі з яких пройшли в режимі онлайн, двічі виступила на дослідницькому семінарі Базельського університету, а також налагодила контакти із науковцями різних швейцарських університетів. Віднедавна у Швейцарії діє Ініціатива з дослідження України у Швейцарії (Ukrainian Research Initiative in Switzerland), котра гуртує найкращих знавців соціально-гуманітарних питань українського життя. Ольга Мартинюк долучалася до заходів цієї ініціативи, а відтак ­­­– до формування позитивного іміджу України у світі.

Ольга Мартинюк