Спеціальність 032 Історія та археологія
 

Доцент кафедри історії, д.і.н. Антоніна Кізлова взяла участь у 29-й Міжнародній конференції європеїстів, яка відбувалась у Рейк’явіку

27–29 червня доцент кафедри історії, д. і. н. Антоніна Кізлова з доповіддю «Utopia of a Sober Russia in the Orthodox Propaganda During the World War I» («Утопія тверезої Росії в православній пропаганді періоду Першої світової війни»)» взяла участь у 29-й Міжнародній конференції європеїстів «Europe’s Past, Present, and Future: Utopias and Dystopias» («Минуле, сучасне і майбутнє Європи: утопії та дистопії»), яку за підтримки Council of European Studies at Columbia University приймав Університет Ісландії у Рейк’явіку.

Також було відвідано пленарне засідання «In Europe, Where You Stand Depends on Where You Sit. Presidents and Academics, Nationalism and Objectivity» (У Європі те, за що ви стоїте, залежить від того, де ви осіли. Президенти та академіки, Націоналізм та об’єктивність), а також круглий стіл «Ukraine’s Past, Present, and Future: Utopias and Dystopias» («Минуле, сьогодення та майбутнє України: утопії та дистопії») й секцію «Framing the Past: European Legacies through Art» («Формування минулого: європейська спадщина через мистецтво»).

Конференція відбувалася в змішаному форматі: окремі доповідачі виходили на зв’язок за допомогою Zoom.

Всього було проведено 377 засідань різного плану, дослідники (історики, філософи, мистецтво- та релігієзнавці, філологи, соціологи, політологи, правознавці, економісти) представляли 38 країн (Австралію, Австрію, Бельгію, Болгарію, Велику Британію, Грецію, Грузію, Данію, Естонію, Ізраїль, Ірландію, Ісландію, Іспанію, Італію, Канаду, Катар, Люксембург, Нідерланди, Німеччину, Норвегію, Об’єднані Арабські Емірати, Перу, Польщу, Португалію, Республіку Корея, Румунію, Сербію, Словаччину, Словенію, США, Туреччину, Угорщину, Україну, Фінляндію, Францію, Хорватію, Чехію, Швейцарію, Швецію).

На пленарному засіданні з нагоди відкриття конференції з доповіддю про співвідношення націоналізму та об’єктивності в наукових дослідженнях на прикладі праць з історії Ісландії виступив президент Ісландії Гвюдні Йоуганнессон, доктор філософії з історії.

Щодня проходили секційні засідання (15 хвилин на доповідь кожному учаснику та 5 хвилин на питання й відповіді), багато секцій відбувалося паралельно, що ускладнювало вибір секції для відвідування, проте дало змогу розгорнути більш активне обговорення, а також круглі столи, на яких учасники мали час по 30 хвилин на доповідь, далі дискутант коментував ці доповіді й ставив запитання доповідачам, а потім відбувалось обговорення з залом.

За підсумками заходу було ухвалено розмістити текст доповідей на сайті конференції.

Антоніна Кізлова