Участь представників кафедри історії у ІІ міжнародній науково-практичній конференції «Молодіжна наука заради миру та розвитку»

8–10 листопада 2023 р. на базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (за підтримки Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України) у форматі онлайн відбулася ІІ міжнародна науково-практична конференція «Молодіжна наука заради миру та розвитку», організатори котрої спрямовують усі оргвнески учасників на допомогу Збройним Силам України.

Загалом до програми конференції ввійшло 129 доповідей від молодих науковців України, Німеччини, Румунії, Швейцарії, з таких напрямів: аграрні науки та ветеринарія; біологія та охорона здоров’я; гуманітарні науки та мистецтво; математичні науки; природничі науки; суспільні науки; технічні науки.

До роботи секції історії долучилося 10 учасників, із них троє представляли кафедру історії, факультету соціології і права КПІ імені Ігоря Сікорського. Д. і. н., доцент кафедри Антоніни Кізлової виступила з темою «Свята брама Києво-Печерської Успенської лаври в звітах про студентські й учнівські екскурсії до Києва (початок хх ст.)», аспірантка Марина Тарасюк – із темою «Головні убори волинських міщан литовської доби (за актовими матеріалами)». Аспірант Армен Тоноян присвятив доповідь темі «Правобережжя Дніпра в просторових уявленнях журналу “Основа”».

Кожна доповідь на секції дуже плідно обговорювалася, також учасники ділилися між собою корисними посиланнями.

А. А. Кізлова.