Спеціальність 032 Історія та археологія
 

Збірник наукових праць «Сторінки історії» у науковому житті ФСП

Одним з осередків наукового життя на факультеті соціології і права КПІ ім. Ігоря Сікорського є збірник наукових праць  «Сторінки історії», який видається на базі кафедри історії та зареєстрований як фаховий категорії А. Журнал входить до 15 наукометричних баз даних, в тому числі Web of Science, Index Copernicus, DOAJ, EBSCO та інших. Для істориків-освітян, які працюють на факультеті, таке авторитетне видання дає додаткові можливості в інформуванні наукової спільноти про результати власних досліджень, у визначенні пріоритетних напрямів наукових розвідок, у розширенні публічної комунікації в цілому

Журнал веде свою історію з 1989 року: авторами першого числа були українські та польські науковці – представники Вроцлавського технологічного університету, давнього партнера Київської політехніки. З часом, попри складності наукового життя та поліграфічної справи у буремні 90-ті, видання стало періодичним та почало виходити по два рази на рік. Поступово змінювалися оформлення збірника, якість поліграфії та змістовного наповнення, склад редакційної колегії, географія авторського представництва та різних інституцій, інше. Але незмінною залишалася місія журналу – публікувати результати досліджень фахівців високої кваліфікації та молодих вчених з різних регіонів України та з-за кордону, які присвячені малодослідженим проблемам громадсько-політичного, соціально-економічного, культурного і релігійного життя українського народу.

Доволі широкою є читатська аудиторія збірника: вона охоплює не лише науковців та викладачів, а й аспірантів, студентів, усіх тих, хто цікавиться історією. В різні часи над випусками журналу працювали співробітники кафедри історії: проф. Н.Ф.Гнатюк, проф. Б.П.Ковальський, проф. С.О.Костилєва, доц. Л.Р.Ігнатова, доц. А.А.Кізлова, ст. викл. Ю.М.Перга, викл. О.В.Булка та інші (детальніше – https://history.kpi.ua/scientific-research/academic-journal-history-pages/history-of-the-journal/).

Сьогодні видання динамічно розвивається: введено комплексну перевірку на плагіат, «сліпе» подвійне рецензування статей, збільшено представництво іноземних колег у редколегії та багато іншого. Все частіше автори з різних країн цікавляться можливістю розповісти на його сторінках про власні наукові дослідження. Все це надихає колектив кафедри історії ФСП та співробітників редакції збірника наукових праць «Сторінки історії» на активну роботу по розширенню професійної комунікації та підвищенню соціальної значущості видання.

Головний редактор «Сторінки історії:

збірник наукових праць», д.і.н., проф.

С.О.Костилєва